windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Google Microsoft Narzędzia Programy

Chrome skopiuje ważną funkcję Edge?

Google Chrome to w tej chwli chyba najpopularniejsza przeglądarka internetowa na świecie. Nie jest więc zaskoczeniem, że twórcy starają się ją na bieżąco udoskonalać, aby była jeszcze bardziej bezkonkurencyjna. Ciekawym jest fakt, iż tym razem koncern z Mountain View chce skopiować jedną z najbardziej charakterystycznych funkcji Edge od Microsoftu.

Już niedługo Chrome zaoferuje nam bowiem możliwość kontynuowania przeglądania stron internetowych na linii komputer-smartfon. Nie wiadomo jeszcze jednak, czy funkcja ta będzie ogólnodostępna, czy może zarezerwowana jedynie dla właścicieli urządzeń pracujących w oparciu o Chrome OS. Funkcja nosi roboczą nazwę Self Share i być może trafi na pokład przeglądarki od Google jeszcze w tym roku.

Cieszy fakt, iż Chrome jest cały czas intensywnie rozwijany. Szkoda tylko, że Google nie stawia na własną kreatywność, tylko kopiuje rozwiązania od konkurencji. Niemniej jednak czekam z niecierpliwością na ową funkcję, gdyż z chęcią przetestuję jak sprawdza się w praktyce.

A ilu użytkowników Chrome jest wśród naszych czytelników?

Źródło: Android Police