windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Microsoft Windows 10

Wiosenna aktualizacja Windowsa 10 pomoże w pozbyciu się niepotrzebnych aplikacji!

Windows jaki jest – każdy widzi. Wydaje się, że koncern z Redmond zażegnał już problemów związanych z październikową, dużą aktualizacją systemową. Do sieci zaczynają natomiast trafiać pierwsze przecieki zwiazane z nową wersją systemu, która udostępniona zostanie wiosną przyszłego roku. I zapowiadają się one bardzo ciekawie.

Jedną z nowości w wiosennej aktualizacji systemu Windows 10 ma być możliwość usunięcia po jej wprowadzeniu większej ilości niepotrzebnych nam aplikacji dostarczanych wraz z „okienkami”. Na pewno wielu z nas często denerwował fakt, iż Microsoft wraz z systemem Windows 10 wciskal nam niejednokrotnie zupełnie nieprzydante aplikacje, które tylko zaśmiecały nasze urządzenia.

Dzięki nowej funkcji, która trafi na nasze urządzenia wiosną (a do członków programu Insider zapewne nieco wcześniej) pozbędziemy się niechcianych aplikacji i zaoszczędzimy nieco przestrzeni dyskowej na pokładzie naszych urządzeń. Zmianę taką odczują szczególnie użytkownicy sprzętu wyposażonego w skromną ilość pamięci przeznaczonej na dane użytkownika.

Cieszy fakt iż Microsoft zwraca uwagę nawet na takie z pozoru mało istotne problemy. Wielu użytkownikom bowiem takie właśnie zmiany mogą w znacznym stopniu ułatwić pracę. Oby Windows 10 z każdą, aktualizacją był oprogramowaniem coraz bardziej przyjaznym użytkownikowi.

Źródło: techrepublic.com