windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Apple iOS Urzadzenia

Kolejna konferencja Apple na horyzoncie. Nowe urządzenia jeszcze w tym roku!

Nieco ponad miesiąc temu Apple zaprezentowało nam nowe iPhone’y i swój nowy, inteligentny zegarek. Bez wątpienia są to świetne urządzenia, jednak wrześniowa konferencja u wielu z nas nie wywołała „efektu wow!”. Być może inaczej będzie jeszcze w tym miesiącu. Pod koniec października czeka nas kolejna prezentacja – w Brooklyn Academy of Music. Tym razem dotycząca iPad’a oraz nowych Mac’ów.

Spodziewamy się prezentacji odświeżonego iPad’a Pro w dwóch wersjach – 11″ i 12,9″. Mówi się o tym, że tablety owe nie zostaną wyposażone w ekrany z notchem (to fantastyczna wiadomość!) oraz że zaoferują port USB-C w miejsce złącza Lightning. Oprócz tabletów, Apple może zaprezentować następcę MacBooka Air, który to ma się prezentować zdecydowanie nowocześniej od poprzednika i przy tym zaoferować topową specyfikację. Spodziewana jest również premiera odświeżonego Maca mini. Apple chce uczynić go profesjonalnym komputerem, którego możliwości mają sprostać oczekiwaniom najbardziej wymagających użytkowników.

Jak widać wojna na urządzenia pomiędzy Apple a Microsoftem nadal trwa w najlepsze. Warto jednak zaznaczyć, że coraz lepsze komputery i tablety (pracujące pod kontrolą Windowsa) prezentują nam także inni producenci – jak Samsung czy Huawei. Ale to już temat na oddzielne wpisy. Konferencja Apple natomiast wystartuje 30 października bieżącego roku. Czekamy z niecierpliwością!

Źródło: cnet.com