windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Sony Urzadzenia

Korzystasz ze starszej Xperii? Wkrótce może spotkać Cię niespodzianka!

Nie od dziś wiadomo, że producenci smartfonów niechętnie decydują się na ich aktualizowanie do nowszych wersji Androida. Jest to jeden z głównych powodów fragmentacji w świecie zielonego robota. Naprzeciw oczekiwaniom fanów marki postanowiło wyjść Sony. Już wkrótce dostęp do oficjalnego Androida 9.0 Pie otrzymają użytkownicy niektórych starszych Xperii.

Mowa o modelach XZ Premium, XZ1 i XZ Compact. Aktualizacja w ich przypadku wystartować ma jeszcze w tym miesiącu. Marzec przyszłego roku natomiast przyniesie nową wersję systemu w przypadku modeli XA2, XA2 Ultra i XA2 Plus. Są to ważne wieści. Jeszcze kilka lat temu na aktualizacje Androida mogły liczyć w zasadzie jednynie nowe, wysokopółkowe modele smartfonów. Dziś sytuacja poprawia się, jednak do ideału ciągle jeszcze bardzo daleko.

Najpopularniejszą odsłoną Androida jest bowiem nadal niemal dwuletni Nougat. Android Pie natomiast, na początku bieżącego miesiąca zainstalowany był na pokładzie zaledwie 0,1% wszystkich urządzeń pracujących pod kontrolą systemu od Google. Wnioski? Jeszcze mnóstwo pracy w tej kwestii nie tylko przed koncernem z Mountain View, ale i przed wszystkimi producentami.

Źródło: Sony