windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Ciekawostki

Vertu Aster P – wartościowy smartfon czy synonim kiczu?

Czasami wydaje się nam, że obecnie dostępne na rynku smartfony, pracujące pod kontrolą Androida, są coraz droższe. Faktycznie – nowy iPhone XS Max swoją ceną pobił w tym roku granice absurdu. Warto jednak wspomnieć w tej chwili o innym urządzeniu – Vertu Aster P. Jest ono horrendalnie drogie a w zamian… nie oferuje nic specjalnego.

Specyfikacja nowości jest solidna, ale nie powala na kolana. Producent postawil w przypadku owego urządzenia na procesor Snapdragon 660 wspierany przez 6 GB RAM i 128 GB pamięci wbudowanej. „Ekskluzywny” smartfon od Vertu zaoferuje ekran o przekątnej 4,97″ pracujący w rozdzielczości Full HD. Zdjęcia wykonamy za pośrednictwem aparatu o rozdzielczości 12 MP. Do wideorozmów i selfie posłuży natomiast frontowa kamera o rozdzielczości 20 MP. Wbudowane w urządzenie ogniwo charakteryzuje się pojemnością 3200 mAh. System to natomiast Android 8.1 Oreo. Co jednak z ceną?

Rozumiem to, że telefony Vertu wykonywane są ręczne, a w procesie konstrukcji modelu Aster P wykorzystano materiały, takie jak stop tytanu, szkło szafirowe, czy skóra. Rozumiem, że materiały te sporo kosztują. Ale nie wydałbym równowartości 4200 USD na smartfon prezentujący się wizualnie jak chińska, odpustowa zabawka. Oczywiście możecie się ze mną nie zgodzić, ale uważam, że Vertu Aster P wygląda po prostu kiczowato. Ciekawe ile osob zdecyduje się go zakupić…

Źródło: GSMArena