windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android iOS Programy

Gdzie są granice głupich pomysłów? Snapchat naniesie filtry na… Twojego kota


Snapchat miał już swoje pięć minut. Mimo, że aplikacja stale traci użytkowników (których nomen omen podkrada mu Instagram), ciągle jest popularnym komunikatorem szczególnie wśród młodszej grupy społeczeństwa. Jej twórcom muszą jednak już powoli kończyć się pomysły na dalszy, poważny rozwój aplikacji skoro wprowadzają funkcję nakładania filtrów na… koty.

fot. techcrunch

Słaba kondycja Snapchata wynika nie tylko z tego, że Facebook kopiuje jego funkcje i oferuje je użytkownikom Instagrama i Messengera w dużo bardziej przemyślanej formie. Jakiś czas temu twórcy „Snapa” wprowadzili głębokie zmiany w interfejsie aplikacji, które nie zostały najlepiej przyjęte przez społeczność komunikatora. Wielu użytkowników odwróciło się od niego i wybralo konkurencyjne rozwiązania. Teraz twórcy Snapchata muszą walczyć o ich powrót. Jeśli do tego celu ma posłużyć nakładanie filtrów na koty to… jest to wyjątkowo słaby pomysł.

Zmiany bowiem powinny być o wiele dalej idące – obejmujące interfejs aplikacji i jego nowe – naprawdę przydatne – a nie głupawe funkcje. Biorąc pod uwagę rozmach twórców Snapchata aż boję się pomyśleć jaki będzie następny krok. Filtry dla psa? A może dla kury?

Jak myślicie? Czy Snapchat idzie dobrą drogą?

Źródło: TechCrunch