windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android HTC Plotki/przecieki Urzadzenia

Exodus – nowa szansa dla HTC czy nieprzemyślany gwóżdź do trumny?

HTC, podobnie jak LG czy Sony, notuje ostatnio fatalne wyniki na rynku urządzeń mobilnych. Jeszcze kilka lat temu koncern ten wyznaczał trendy i był ceniony za oferowanie wydajnych i doskonale wykonanych smartfonów. Dziś natomiast jego sytuacja wzbudza co najwyżej uśmiech politowania.

fot. HTC

Tajwańczycy chcą odmienić swoją sytuację dzięki urządzeniu HTC Exodus. Co ciekawe, nie będzie to smartfon, który powali wszystkich na kolana ilością aparatów czy wydajnymi podzespołami z najwyższej półki. Wyróżniać się ma natomiast zastosowaniem bezpiecznej technologii blockchain (TrustZone). HTC Exodus zadedykowany został osobom zajmującym się pozyskiwaniem kryptowalut, a jego zadaniem jest zapewnienie im maksymalnego bezpieczństwa wirtualnego portfela i prywatnych danych.

HTC nie może zabłysnąć na innych polach, więc decyduje się na radykalny krok i przygotowanie smartfona dedykowanego wąskiemu gronu użytkowników. Czy będzie to dobry, trafiony pomysł? A może okaże się on być bolesnym gwoździem do trumny dla Tajwańczyków? Przekonamy się za jakiś czas,. Tymczasem prezentacja HTC Exodus jeszcze w tym miesiącu – 22 października.

Źródło: HTC