windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Huawei Urzadzenia

Huawei prezentuje autorską baterię nowej generacji

Bateria w przypadku nowoczesnych smartfonów to często temat bardzo drażliwy temat. Niektóre urządzenia bowiem oferują nam rewolucyjne ogniwa, a inne w owej kwestii pozostawiają wiele do życzenia. Dziś dotarła do nas informacja wskazująca na to, że koncern Huawei opracował baterię nowej generacji, która może zrewolucjonizować pracę naszych smarfonów.

Wspomniane ogniwo, bazujące na technologii litowo-krzemowej charakteryzować ma zwiększone bezpieczeństwo pracy, dłuższa żywotność i skrócony proces ładowania. Bateria ta, w miejsce tradycyjnych, grafitowych anod wykorzystuje litowo-krzemowe. Ponadto, dzięki specjalnej powłoce, wykonanej z azotu i węgla, zwiększony został współczynnik przewodności ogniwa, dzięki czemu zwiększy się jego szybkość ładowania. Nie podano niestety informacji wskazującej na to, kiedy owa bateria trafi do produkcji seryjnej i zagości na pokładzie smartfonów Huawei.

Osobiście nie wyobrażam sobie korzystać ze smartfona, którego musiałbym ładować częściej, niż raz dziennie. Mam nadzieję, że najbliższe miesiące przyniosą nam wiele ciekawych niespodzianek w kwestii baterii dedykowanych naszym urządzeniom. W końcu postęp technologiczny powinien się przejawiać nie tylko w wyścigu na ilość aparatów montowanych na pokładzie smartfonów, prawda?

Źródło: Gizmochina

Fot. Huawei