windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Akcesoria Aktualności Urzadzenia

Google pomoże w walce z natrętnymi telemarketerami

Któż z nas nie spotkał się z problemem natrętnych telemarketerów dzwoniących do nas z zaskoczenia w najmniej odpowiednim momencie? To dość powszechny problem. Zainteresował się nim nawet koncern Google, który przy okazji prezentacji smartfonów Pixel, pokazał nam rozwiązanie, które pomoże uchronić nas przed rozmowami z osobami próbującymi sprzedać nam coś przez telefon.

Oczywiście kazdy medal ma dwie strony i Duplex – bo tak nazywa się nowość – może znacząco utrudnić pracę telemarketerom. Dzięki wspomnianej funkcji Asystent Google będzie mógł rozpocząć rozmowę z telemarketerem za nas, a my na ekranie smartfona będziemy widzieli cały jej zapis i będziemy mogli zdecydować, czy chcemy kontynuować ją osobiście. W niedalekiej przyszłości Duplex odpowiadać ma również za działania takie, jak automatyczna rezerwacja wizyty u lekarza, zamówienie dla nas jedzenia na dowóz czy zarezerwowoanie biletów na samolot.

Początkowo, wspomniana funkcja ma być dostępna wyłącznie w przypadku smartfonów Google – Pixela 3 oraz Pixela 3 XL. Na tą chwilę nie wiadomo jeszcze, czy zostanie udostępniona pozostałym urządzeniom pracującym pod kontrolą Androida. Osobiście na to liczę, gdyż często przytrafiają mi się irytujące telefony od telemarketerów.

A czy Wy chętnie skorzystalibyście z takiej funkcji Asystenta Google?

Źródło: The Verge