windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Plotki/przecieki

Część użytkowników Androida straci dostęp do Chrome? Google idzie z duchem czasu

Google Chrome to obecnie najpopularniejsza przeglądarka zarówno w przypadku komputerów, jak i urządzeń mobilnych. Nic w tym dziwnego – Google nieustannie rozwija swój produkt czyniąc go przystępniejszym i bezpieczniejszym w użytkowaniu. Dziś trafiła do nas ważna informacja, która dotyczy użytkowników korzystających ze starszych wersji Androida.

Użytkownicy forum XDA Developers wykryli w kodzie najnowszej odsłony Google Chrome dla Androida informacje wskazujące na to, że wraz z aktualizacją dostęp do przeglądarki stracą użytkownicy korzystające z systemu od Google w wersji Jelly Bean. Trudno sie temu dziwić – są to już dość wiekowe odsłony Androida. Z drugiej jednak strony wciąż pod ich kontrolą pracuje niemal 32 miliony urządzeń na całym świecie. Ich użytkownicy nie będą więc najprawdopodobniej otrzymywali kolejnych aktualizacji przeglądarki. Czas na przesiadkę?

Google musi iść z duchem czasu i nadal intensywnie rozwijać Chrome. Konkurencja bowiem nie śpi i może wykorzystać każdy błąd po stronie Google. Udział Androida Jelly Bean w rynku staje się marginalny i z pewnością jest to jeden z powodów, dla którego wsparcie dla przeglądarki z Mountain View zostanie zakończone.

Źródło: XDA Developers