windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Nokia Urzadzenia

Kolejne Nokie już wkrótce z Androidem Pie. Sprawdź czy Twoja jest w tej grupie!

Koncern Nokia pod zarządem HMD Global odradza się jak feniks z popiołów. Finowie na mariażu z Androidem wychodzą o wiele lepiej, niż na swojej przygodzie z Windowsem. Kilka dni temu infromowaliśmy Was o tym, że Nokia 7 Plus otrzymała Androida Pie. Tym razem dotarły do nas wieści wskazujące na to, że na dniach najnowszą odsłonę „robota” mogą otrzymać kolejne cztery urządzenia.

Jeśli jesteście posiadaczami smartfonów Nokia 6.1, 6.1 Plus, Nokia 8 lub 8 Sirocco, to w najbliższym czasie możecie spodziewać się aktualizacji do Androida 9.0 Pie. Już jakiś czas temu włodarze Nokii zapowiedzieli, że taką aktualizację otrzymają wszystkie smartfony powstałe od czasu przejęcia fińskiej marki przez HMD. I jak widać, zaczynają się wywiązywać z tego zobowiązania.

Poznaliśmy również nieoficjalny harmonogram aktualizacji. Październik przyniesie Androida 9.0 nowej, zaprezentowanej wczoraj Nokii 7.1 oraz modelom 6.1 i 6.1 Plus.  Droższe modele – Nokia 8 oraz Nokia 8 Scirocco powinny doczekać się aktualizacji w listopadzie.

Miejmy nadzieję, że następne miesiące przyniosą równie optymistyczne wieści w odniesieniu do nieco tańszych urządzeń z portfolio Nokii – także tych pracujących pod kontrolą Androida Go. Jeśli tylko na horyzoncie pojawią się wieści z nimi związane – na pewno będziemy Was informować.

Źródło: XDA-Developers