windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android

Asystent Google po polsku dla wszystkich już na dniach? Coś jest mocno na rzeczy!

Od kilkunastu tygodni wybrani użytkownicy smartfonów z Androidem na pokładzie mogą testować w ramach zamknniętej bety polską wersję Asystenta Google. Wszystkie znaki wskazują jednak na to, że być może jeszcze w tym miesiącu ta niezwykle przydatna funkcja zostanie udostępniona ogółowi użytkowników w naszym kraju. Jakie są ku temu przesłanki?

Kilka dni temu niektóre portale technologiczne informowały o tym, że funkcja Asystenta Google zaczęła trafiać na losowe smartfony użytkowników nie biorących udziału w beta testach.  Jest to wiarygodna informacja, potwierdzona przez wiele osób korzystających z systemu Android. Do wczorajszego wieczora w moim przypadku nie było żadnych przesłanek wskazujących na to, że z Asystentem Google coś jest na rzeczy. Karta „Aktualizacje” w aplikacji Google informowała mnie bowiem, że „Asystent Google nie jest dostępny na Twoim urządzeniu”. Dziś rano, ku mojemu zaskoczeniu w karcie pojawiły się następujące wieści:


Dodam, że obecnie korzystam z aplikacji Google w wersji beta.  Spodziewam się, że w związku z powyższą informacją, uda mi się uzyskać dostęp do Asystenta Google w ciągu kilku nadchodzących dni. Gdy tylko pojawi się możliwość skorzystania z niego, możecie spodziewać się obszernej relacji na łamach windowsowo.pl.

Dajcie nam konieczne znać, czy na Waszych smartfonach jest już dostępny Asystent Google w języku polskim. A może załapaliście się na jego beta-testy? Jakie są Wasze wrażenia z interakcji z nim?

Źródło: opracowanie własne