windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Akcesoria Aktualności Ciekawostki Plotki/przecieki Samsung Urzadzenia

Samsung chce spopularyzować ładowanie indukcyjne wśród użytkowników średniopółkowych smartfonów

Samsung nadal utrzymuje się w ścisłej czołówce wśród najważniejszych producentów smartfonów z Androidem na pokładzie. Niemniej jednak producent ten chce się nadal rozwijać i ofeować użytkownikom nie tylko coraz lepiej wyposażone flagowce, ale także funkcjonalne urządzenia ze średniej półki cenowej.

Przedsmakiem nowej strategii Samsunga było wprowadzenie na rynek smartfona Galaxy A7, wyposazonego w potrójny aparat. Dziś natomiast sieć obiegła wiadomość wskazująca na to, że koreański koncern chce spopularyzować funkcję ładowania indukcyjnego wśród urządzeń średniopółkowych. Na takie plany wskazuje serwis GSMArena. Samsung ma rzekomo w najbliższej przyszłości wprowadzić do sprzedaży stosunkowo niedrogą ładowarkę dedykowaną ładowaniu indukcyjnemu. Ma ją charakteryzować moc 15 W i cena na poziomie równowartości 15 euro.

To cena czterokrotnie niższa w porównaniu do obecnie dostępnej na rynku ładowarki indukcyjnej od Samsunga, która dedykowana jest flagowym smartfonom Galaxy S i Galaxy Note. Czy nadchodząca nowość zostanie ciepło przyjeta przez użytkowników smartfonów ze średniej półki? Trudno to w tej chwili przewidzieć, ale generalnie są na to spore szanse.

Źródło: GSMArena