windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Microsoft Notebooki Surface Urzadzenia Windows 10

Microsoft zapowiada nowości na pażdziernikowej konferencji. Sprawdź je już teraz!

Październikowa konferencja Microsoftu już za nami. Koncern z Redmond przedstawił na niej nowe produkty i usługi. Szału nie ma (podobnie jak w przypadku wrześniowej konferencji Apple), ale jest przyzwoicie. Tyle tytułem wstępu. Nie będziemy przedłużać i już zabieramy się za przedstawienie Wam najważniejszych nowości.

Aktualizacja Windows 10 October Update

O samej aktualizacji wspominaliśmy Wam już jakiś czas temu. Windows 10 został wzbogacony o kilka bardzo ciekawych i przydatnych funkcji. Jest to jednak bardziej ewolucja, niż rewolucja.  Wśród najważniejszych, warto wymienić takie jak wyczekiwany ciemny motyw eksploratora plików, udoskonalenia w zakresie zarządania dawno nie używanymi plikami, zaawansowane narzędzie do wykonywania zrzutów ekranu, czy opisywana przez nas już jakiś czas temu aplikacja Twój Telefon (mająca przenieść współpracę na linii smartfon-komputer na zupełnie nowy poziom). Oczywiście nowa kompilacja Windowsa to również setki, jeśli nie tysiące drobnych poprawek mających uczynić naszą współpracę z komputerem jeszcze bardziej bezproblemową. Aktualizacja w każdej chwili może zacząć się pojawiać na naszych urządzeniach.

Microsoft Surface Pro 6

Nowe, flagowe urządzenie Surface niczym nas nie zaskoczyło. Jest drogie, do bólu poprawne i dużo wydajniejsze od swojego poprzednika. Pojawiają się nawet głosy, że wieje nudą. Surface Pro 6 dostępny będzie w kilku kolorach – czarnym, niebieskim, czerwonym i szarym. Rolę serca tego sprzętu pełniły będą procesory Intela ósmej generacji wspierane przez maksymalnie 16 GB pamięci RAM oraz dysk SSD o maksymalnej pojemności 1 TB.  Urządzenie ponadro zaoferować ma zaawansowany system chłodzenia. Bateria nowego Surface Pro wystarczy na 13,5 godziny nieprzerwanej pracy. Podstawowa wersja urządzenia kosztować ma równowartość 899 USD. Oczywiście topowa będzie o wiele droższa. Surface Pro 6 na półki sklepowe trafi za dwa tygodnie. Jak deklaruje Microsoft, sprzęt ten ma być o 67% bardziej wydajny od swojego poprzednika.

Microsoft Surface Laptop 2

Nowy laptop z Redmond to w zasadzie udoskonalona wersja jego poprzednika. Na pokładzie tego ultramobilnego urządzenia montowane będą procesory Intela ósmej generacji, wspierane przez bardzo wydajną pamięć RAM. Charakteryzuje go niewielka waga i smukła budowa. Dostępny będzie w kolorach czarnym, burgundowym, niebieskim i platynowym. Niestety w przypadku Surface Laptopa drugiej generacji Microsoft zrezygnował z obecności portu USB-C. Warto natomiast wspomnieć, iż Microsoft deklaruje wysoką wydajnosć pracy swojego notebooka. Według zapewnień koncernu z Redmond ma być on o 50% szybszy od MacBooka Air 13 i o 85% szybszy od swojego poprzednika.

Microsoft Surface Studio 2

Surface Studio 2 to nowa odsłona mocnego komputera All-in-One od Microsoftu. Urządzenie wyposażone zostało w procesory Intela ósmej generacji wspierane przez grafikę NVIDIA Pascal. Na pokładzie tego „mocarza” nie mogło zabraknąć dysku SSD o pojemności 2 TB. Biorąc pod uwagę wspomniane elementy specyfikacji, możemy spodziewać się, że Surface Studio 2 nie będzie urządzniem tanim. Warto wspomnieć również, że nowy komputer od Microsoftu zaoferuje wsparcie dla dedykowanego pióra dotykowego.

Surface Headphones i aplikacje mobilne

Nie zabrakło też pomniejszych nowości. Koncern z Redmond zapowiedział eleganckie słuchawki Microsoft Headphones, które będą funkcjonowały w oparciu o technologię Bluetooth, a ich ładowanie będzie odbywało się poprzez port USB-C. Słuchawki zaoferują wsparcie dla Cortany. Charakteryzowała je będzie funkcja redukcji szumów otoeczenia z możliwością regulacji. Ciekawostką ma być natomiast to, że słuchawki automatycznie spauzują odtwarzany utwór po zdjęciu ich w trakcie odtwarzania muzyki.

Ponadto Microsoft zapowiedział rozszerzenie funkcjonalności aplikacji Your Phone oraz usprawnienia launchera dedykowanego urządzeniom pracującym pod kontrolą Androida (wsparcie dla Timeline). Koncern z Redmond zdaje sobie sprawę z popularności systemu od Google, dlatego chce ułatwiać jego użytkownikom współpracę na linii smartfon-komputer z Windowsem.

A jak Wam podobają się nowości? Dajcie nam koniecznie znać w komentarzach! 🙂

Źródło: konferencja Microsoft, informacje prasowe