windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Plotki/przecieki Sony

Xperia XA3 to powiew wizualnej świeżości w portfolio Sony

Sony delikatnie mówiąc – nie radzi sobie ostatnio najlepiej na rynku urządzeń mobilnych i bardzo daleko temu koncernowi do pozycji, jaką udało się osiągnąć producentom takim, jak Huawei czy Samsung. Japończycy jednak niestrudzenie prezentują nowe urządzenia, które w zamyśle mają zdobyć serca fanów systemu Android. Czy uda się to modelowi Xperia XA3?

Wizualnie sprzęt ten wnosi pewnien powiew świeżości do portfolio koncernu Sony. Mnie jednak pod tym względem nie urzekł. Odnoszę bowiem wrażenie, że wzornictwo stosowane przez Japończyków wieje nudą i ich słuchawki po prostu nie są ładne. Przejdźmy jednak do specyfikacji nowości. Nie została jeszcze ona potwierdzona przez Sony, ale serwis MySmartPrice dotarł do informacji, które wydają się być w tej kwestii przekonujące. Producent w przypadku Xperii XA3 ma postawić na ekran o przekątnej 5,9*, proporcjach 18:9 i rozdzielczości Full HD+ (2160×1080 pikseli). Rolę serca urządzenia pełnić ma układ Qualcomm Snapdragon 660 2,2 GHz z GPU Adreno 512 wspierany przez 6 GB pamięci RAM. Na dane użytkownika wygospodarowane zostaną 64 GB rozszerzalnej, wbudowanej pamięci. Na pokładzie nowości nie zabrakie podwójnego aparatu głównego czy złącza USB-C.

Nowość zadebiutuje najprawdopodobniej podczas targów CES 2019, które tradycyjnie odbędą się w Las Vegas. Jej cena pozostaje nieznana. Miejmy nadzieję, ze urządzeniu temu choć odrobinę uda się pomóc w poprawieniu rynkowej sytuacji koncernu Sony.

Źródło: MySmartPrice