windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android iOS Narzędzia Programy Windows 10

Nadchodzą nowe porządki w przeglądarce Chrome. Korzystanie z rozszerzeń będzie bezpieczniejsze!

Chrome jest w tej chwili niekwestionowanym liderem na rynku przeglądarek internetowych. Konkurencja jednak nie śpi. Dlatego Google musi nieustannie pracować nad udoskonalaniem swojego produktu. Kilka dni temu pisaliśmy Wam o aferze związanej z automatycznym logowaniem do przeglądarki Chrome w trakcie logowania do naszych usług od Google. Koncern z Mountain View chce w Chrome 70 wycofać się z tej kontrowersyjnej decyzji. Co więcej – chce pójść o krok dalej i uczynić swoją przeglądarkę jeszcze bezpieczniejszą poprzez uporządkowanie kwestii rozszerzeń.

Google do tej pory często było krytykowane za niezbyt rygorystyczne podejście do kwestii zarządzania rozszerzeniami dostępnymi dla przeglądarki Chrome. Dodatki te mogą wybitnie ułatwić nam pracę z przeglądarką, ale i jednocześnie niektóre z nich mogą narazić nasz sprzęt na niemałe kłopoty. Część z nich potrafi bowiem zawierać malware, programy śledzące czy koparki kryptowalut.

Nadchodząca aktualizacha przeglądarki od Google (Chrome 70) da użytkownikowi większą kontrolę nad rozszerzeniami. Będziemy mogli bowiem wybierać strony, na których pozwolimy działać wykorzystywanym przez nas dodatkom do przeglądarki Chrome. To praktyczne rozwiązanie. Pomadto koncern z Mountain View zamierza przykładać większą wagę do kontroli rozszerzeń wymagających od użytkowników zgody na nadanie im szerokich uprawnień. To właśnie one najczęściej są wykorzystywane do dokonywania ataków na ansze urządzenia.

Rok 2019 ma upłynąć pod znakiem dalszych prac nad zwiększeniem poziomu bezpieczeństwa w trakcie użytkowania przeglądarki Chrome. W dobie rozwijającej się w zastraszającym tempie cyberprzestępczości to niezwykle ważna kwestia. Miejmy nadzieję, że już wkrótce marka Chrome wszystkim z nas bedzie kojarzyła się z solidnym i bezpiecznym produktem.

Źródło: 9to5google.com