windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Finanse Narzędzia Programy

Aplikacja Credit Agricole z arcyważną funkcją. Czy ochroni nas przed włamaniem na nasze konto?

Credit Agricole to jeden z popularniejszych banków oferujących swoje usługi na terenie naszego kraju. Swoim klientom oferuje bardzo estetyczną i przejrzystą w obsłudze aplikację mobilną. Jak się okazuje, wkrótce zyska ona nową, arcyważną funkcję, która może pomóc ochronić nasze konta przed nieautoryzowanym dostępem i w konsekwencji kradzieżą naszych pieniędzy.

W aplikację CA24Mobile zostanie bowiem wbudowany specjalny skaner, który przed każdorazowym logowaniem do serwisu bankowego przeskanuje nasze urządzenie pod kątem wirusów. W razie wykrycia szkodliwych plików autoryzacja naszego urządzenia zostanie automatycznie wyłączona. Ponownie bedziemy mogli ją ustawić dopiero w momencie, w którym aplikacja CA24Mobile po ponownym skanowaniu uzna, że nasze urządzenie jest już całkowicie bezpieczne.

W tym miejscu warto zacytować wypowiedź Beaty Mikołajczyk, dyrektor Biura Ryzyka Operacyjnego i Stałej Kontroli w banku Credit Agricole:

Bezpieczeństwo środków naszych klientów i ich danych to dla nas kwestia priorytetowa. Dlatego dodaliśmy do aplikacji CA24 Mobile funkcjonalność, która pomoże wykryć złośliwe oprogramowanie na urządzeniu mobilnym. To pozwoli na znaczące ograniczenie przypadków kradzieży metodą „malware”, czyli przy pomocy nieautoryzowanego transferu środków z konta klienta na konto złodzieja. Po skutecznym usunięciu złośliwego oprogramowania do zalogowania się na CA24Moblie, klient będzie musiał ponownie aktywować aplikacje (czyli wprowadzić identyfikator i klucz używany do logowania w bankowości internetowej CA24; ustawić hasło mobilne oraz PIN; zatwierdzić aktywację, podając hasło SMS lub klucz ze wskazaniem tokena).

Osobiście uważam, że jest to bardzo dobre rozwiązanie, które poprawi bezpieczeństwo korzystania z aplikacji CA24Mobile. W zasadzie bank Credit Agricole jest w tej kwestii liderem na polskim rynku, gdyż wcześniej żaden z pozostałych operatoów finansowych nie zaoferował podobnej funkcji w swojej aplikacji. Teraz pozostaje czekać na moment w którym Credit Agricole wprowadzi wsparcie dla Google Pay, gdyż w tej kwestii bank ów pozostał nieco w tyle za konkurencją.

Źródło: Credit Agricole