windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Huawei Plotki/przecieki Urzadzenia

Nowe flagowce od Huawei już bez tajemnic? Poznajcie ich najciekawsze funkcje!

Huawei już za kilkanaście dni oficjalnie zaprezentuje dwa flagowe smartfony. Mowa o modelach Mate 20 i Mate 20 Pro. Urządzenia te padły już ofiarą pierwszych przecieków. Dzięki temu wstępnie dowiedzieliśmy się jak może wyglądać ich specyfikacja. dziś jednak mamy dla Was nowe, ciekawe informacje dotyczące tych słuchawek.

Myślę, że nie musimy ponownie rozdrabniać się nad specyfikacją smartfonów Mate 20. Osoby zainteresowane tymi informacjami mogą je bowiem znaleźć w jednym z naszych wcześniejszych wpisów. Dziś skupimy się na ciekawych funkcjach, które zaoferują nam nadchodzące nowości. Kilka z nich bowiem zasługuje na szczególną uwagę.

Pierwsza z ciekawych funkcji to umieszczony pod ekranem czytnik linii papilarnych. Ma się on pojawić na pokładzie smartfona Mate 20 Pro. To stosunkowo „świeże” rozwiązanie, więc nie wiadomo jak będzie sprawdzało się w praktyce. Z pewnością wielu z nas chciałoby, by ów czytnik pracował sprawnie i bez irytujących opóźnień.

Kolejna ciekawa nowość to funkcja HiVision, która wykorzystywała będzie sztuczną inteligencję do pomocy użytkownikowi w wielu sytuacjach. Jej działanie jest bardzo zbliżone do Google Lens czy Bixby Vision. Po skierowaniu obiektywu aparatu na dane miejsce bądź przedmiot, sztuczna inteligencja będzie podpowiadała nam kolejne działania.

Nowe flagowce od Huawei mają zaoferować użytkownikom możliwość bezprzewodowego streamowania obrazu wyświetlanego na ekranie smartfona na zewnętrzny monitor/komputer/telewizor za pośrednictwem technologii WiFi. To zdecydowany krok naprzód w odniesieniu do chociażby modeli z rodziny P20.

Jedną z bardziej tajemniczych funkcji jest Bone Voice ID, która pozwoli na odblokowanie telefonu za pośrednictwem głosu. Nie jest jeszcze jasne w jaki sposób miałaby funkcjonować w przypadku nowych smartfonów od Huawei. Możliwe, że będzie wymagała jakichś dodatkowych, dedykowanych akcesoriów.

Ostatnia z ciekawych nowości to obsługa kart pamięci w nowym formacie – nanoSD. Będą to niewielkich rozmiarów nośniki przypominające wyglądem karty SIM. Miejmy nadzieję, że nośniki te będą oferowały nieco wyższą trwałość, niż obecne karty SIM wykonane z – nie oszukujmy się – kiepskich materiałów.

Która z powyższych funkcji modeli Mate 20 Was zaciekawiła najbardziej? 🙂

Źródło: g-rafa.co.il