windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki

Potężne włamanie na Facebooka. Czy jesteś w „grupie ryzyka”?

Zaledwie wczoraj przekazywałem Wam dobre wieści związane z nadchodzącą sporą aktualizacją Messengera, mającą uporządkować go pod względem wizualnym. Dziś od samego rana mam dla Was niestety złe wieści. Facebook zmagał się wczoraj z ogromnym włamaniem, które może zagrozić milionom użytkowników. Czy znajdujesz się w grupie ryzyka?

Facebook już niejednokrotnie borykał się z problemami dotyczącymi bezpieczeństwa naszych danych. Tym razem cyberprzestępcy włamali się do bazy danych serwisu i wykradli niemal 50 milionów haseł do kont użytkowników. Wykorzystali w tym celu funkcję podglądu profilu i wykorzystany w jej przypadku token aby uzyskać dostęp do naszych prywatnych danych. Administratorzy Facebooka w zwiazku z włamaniem wylogowali wszystkie konta, których sesje oparte były na feralnym tokenie. Nawet jeśli w związku z tym nie zostaliśmy wylogowani z naszego konta na Facebooku (a takie wylogowanie może oznaczać że atak dotyczył naszego konta), warto jak najszybciej zmienić swoje hasło w tym serwisie.

Facebook rozpoczął już swoje śledztwo w tej sprawie. Trudno jednak uniknąć wrażenia, że bezpieczeństwo naszych danych na Facebooku wygląda zdecydowanie nie tak, jak powinno. Może czas by włodarze społecznościowego giganta zwrócili większą uwagę na tą kwestię? Takie sytuacje, jak opisana powyżej moga bowiem trwale zniechęcić wielu użytkowników do korzystania z Facebooka.

Źródło: Gizmodo