windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android iOS Programy

Czas na porządki? Najważniejsza w tym roku aktualizacja Messengera już na horyzoncie!

Facebooka można kochać lub nienawidzić. Nie da się jednak ukryć, że jest to najpopularniejszy serwis społecznościowy na świecie i korzysta z niego większość z nas. Problem w tym, że komunikator z nim powiązany – Messenger – od dłuższego czasu „straszy” nas przeładowaniem funkcjami i przez to zniechęca do siebie wielu użytkowników. Najwyższy czas by to się zmieniło.

Nowy interfejs Messengera / źródło: Android Police

Facebook już na początku tego roku zapowiedział porządki w Messengerze. Programiści koncernu mieli zabrać się za odświeżenie interfesju aplikacji i uczynienie go bardziej przyjaznym, jednocześnie nie pozbawiając komunikatora najważniejszych funkcji. To trudne, jednak nie niewykonalne zadanie. Po dziesięciu miesiącach od odważnej deklaracji na łamach serwisu Android Police pojawiły się pierwsze zrzuty ekranu z odświeżonego Messengera i trzeba przyznać, że aplikacja po zmianach prezentuje się dużo bardziej przejrzyście i schludnie.

Nowy interfejs Messengera / źródło: Android Police

Chodzą słuchy, że wraz z poprawionym interfejsem, Messenger otrzyma w końcu dostęp do ciemnego motywu (na co osobiście czekam z niecierpliwością). Nie wiadomo jednak jeszcze kiedy zmiany zostaną wdrożone dla wszystkich użytkowników – na razie dostęp do nich otrzymały wybrane osoby. Obstawiam jednak, że odświeżony Messenger trafi na nasze urządzenia już w październiku.

Nowy interfejs Messengera / źródło: Android Police

Raczej wątpię w to, że odświeżonego Messengera otrzymają urządzenia pracujące pod kontrolą Windowsa. Możemy być jednak pewni, że zmiany trafią na pokład naszych sprzętów z Androidem oraz iOS. Ja zmianami w Messengerze jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. A jak Wam podoba się jego nowy interfejs?

Źródło: Android Police