windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności

Jesienna aktualizacja Windows 10 wystartuje na początku października?

Wszyscy z niecierpliwością wyczekujemy informacji związanych z dużą, jesienną aktualizacją systemu Windows 10. Jak się okazuje, dzielić nas moga od niej już dni. Mimo. że w ręce testerów nie trafiła jeszcze kompilacja oznaczona jako RTM, to Microsoft przyśpiesza i chce szybko oddać w nasze ręce finalną wersję oprogramowania – oby pozbawiona była ona uporczywych błędów.

Jesienna aktualizacja „dziesiątki” nie przyniesie nam żadnych rewolucyjnych funkcji. Będzie raczej pakietem istotnych poprawek w odniesieniu do kompilacji kwietniowej. Wśród najważniejszych, warto wymienić takie jak wyczekiwany ciemny motyw eksploratora plików, udoskonalenia w zakresie zarządania dawno nie używanymi plikami, zaawansowane narzędzie do wykonywania zrzutów ekranu, czy opisywana przez nas już jakiś czas temu aplikacja Twój Telefon (mająca przenieść współpracę na linii smartfon-komputer na zupełnie nowy poziom). Oczywiście nowa kompilacja Windowsa to również setki, jeśli nie tysiące drobnych poprawek mających uczynić naszą współpracę z komputerem jeszcze bardziej bezproblemową.

Mówi się, że jesienna aktualizacja „okienek” może zadebiutować już w przyszłym tygodniu – 2 października. Na ile są to pewne przesłanki – przekonamy się już za kilka dni. Mogą jednak okazać się prawdziwe, gdyż data ta została rozczytana w jednym z plików XML będącym częścią kompilacji 17763:

źródło: Windows Latest

A na które funkcje nowej wersji Windowsa 10 Wy czekacie najbardziej?

Źródło: Windows Latest