windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Android iOS Programy Windows 10

Instagram z powiadomieniami w wersji przeglądarkowej i Lite

Przez ostatnich kilka lat Instagram wyrósł na jeden z najpopularniejszych serwisów społecznościowych na świecie. Niemała w tym zasługa Facebooka, który przejął fotograficznego giganta jakiś czas temu. Aplikacja Instagrama zainstalowana jest na milionach smartfonów, a twórcy regularnie wzbogacają ją o nowe funkcje. Co jednak gdy chcemy skorzystać z serwisu przez przeglądarkę lub na słabszych smartfonach?

Do tej pory korzystanie z wersji przeglądarkowej, lub Lite Instagrama nie było zbyt wygodne. Owszem – mogliśmy za ich pośrednictwem przeglądać treści udostępniane w serwisie, czy dodawać nowe zdjęcia, jednak czegoś brakowało. Mowa o powiadomieniach. Nie otrzymywaliśmy ich w momencie interakcji innych użytkowników w odniesieniu do naszego profilu. Twórcy serwisu właśnie wprowadzają funkcję wsparcia dla owych powiadomień. Wbrew pozorom jest to ogromne udogodnienie.

Warto jednak pamiętać, że ani wersja przeglądarkowa, ani „odchudzona” – Lite, nie zaoferują nam wszystkich funkcjonalności znanych z podstawowej wersji klienta Instagrama. Mowa tu chociażby o bardzo popularnej usłudze Instagram Direct. Jeśli jednak podstawowe funkcje serwisu Was satysfakcjonują, lub po prostu korzystacie ze starszego smartfona, to dzięki dostępowi do powiadomień korzystanie z niego będzie dla Was teraz o wiele wygodniejsze.

Źródło: Engadget