windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Motorola Urzadzenia

Do Polski trafia nowa wersja modelu Moto E5 Play. W sam raz na 90 urodziny Motoroli!

Motorola to jeden z najbardziej uznanych producentów telefonów komórkowych i smartfonów. Firma ta ma naprawdę bogatą, dziewięćdziesięcioletnią historię mimo, że obecnie znajduje się w rękach Lenovo. W sam raz właśnie, na dziewięćdziesiąte urodziny koncernu, do Polski trafia nowa wersja modelu Moto E5 Play!

Motorola Moto E5 Play / fot. producenta

Jest to typowy przedstawiciel segmentu prostych i niedrogich smartfonów. Nowość od Motoroli zaoferuje nam bowiem ekran o przekątnej 5.3″ pracukący w – niestety – bardzo słabej rozdzielczości 960×480 pikseli. Centralną rolę w przypadku tego smartfona pełni procesor Qualcomm Snapdragon 425 1,4 GHz wspierany przez GPU Adreno 308 oraz 1 GB RAM. Na dane użytkownika wygospodarowano natomiast 16 GB wbudowanej pamięci. Ponadto liczyć możemy na obecność czytnika linii papilarnych, dwóch aparatów – przedniego o rozdzielczości 5 MP i tylnego o rozdzielczości 8 MP, oraz wymienej baterii o pojemności 2800 mAh. Całość pracuje pod kontrolą Androida Oreo Go.

Jak więc doskonale widać, specyfikacja nowości od Motoroli jest bardzo podstawowa i z pewnością nie jest to smartfon, na którym skorzystamy z wymagających aplikacji czy gier. Trudno jednak spodziewać się cudów w odniesieniu do urządzenia kosztującego zaledwie 299 zł. Myślę, że nowa „Motka” będzie ważnym graczem w segmencie najtańszych smartfonów.

Źródło: Motorola