windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android iOS Narzędzia Programy Windows 10

[AKTUALIZACJA] Wkurza Cię Google Chrome? To teraz zdenerwuje Cię jeszcze bardziej i automatycznie zaloguje do przeglądarki

UWAGA: AKTUALIZACJA U DOŁU WPISU!!!

Google Chrome to chyba obecnie najpopularniejsza przeglądarka internetowa na świecie. Program ten przez długie lata zyskał ogromne grono fanów. Zawsze jednak znajdą się też osoby, które danego rozwiązania nie polubią, a wręcz je hejtują. Jeśli należycie do grona hejterów przeglądarki Chrome, to macie ku temu kolejny powód. Przeglądarka z Mountain View będzie teraz automatycznie przeprowadzała za nas proces logowania.

Wraz z debiutem jubileuszowego Chrome w wersji 69, przeglądarka od Google zyskuje nowy wygląd oraz kilka ciekawych funkcji. Najbardziej kontrowersyjną wśród nich wydaje się być (nie bez powodu) zautomatyzowanie procesu logowania do Chrome. Do tej pory mogliśmy opcjonalnie zalogować się do przeglądarki Google celem zsychnronizowania naszych ustawień, haseł czy zakładek. Teraz Chrome zaloguje nas automatycznie w momentach, w których my zalogujemy się m.in. do naszego konta w usłudze Gmail, czy YouTube.

Jest to niejako pstryczek w nos dla wszystkich osób, które do tej pory unikały logowania do przeglądarki Chrome. Google tłumaczy jednak swoje postępowanie chęcią dbania o naszą prywatność. Logowanie do Chrome będzie teraz sprzężone z logowaniem do naszego konta Google w przeglądarce celem ochrony naszych danych przed przypadkową ingenerncją innej osoby, która korzysta z tego samego komputera, co my.

Czy nowa funkcja Chrome zostanie ciepło przyjęta przez użytkowników? Przekonamy się o tym już wkrótce. A czy Wy uważacie, że ów pomysł Google to trafne rozwiązanie?

Źródło: Business Insider

AKTUALIZACJA

Gdy tylko w sieci pojawiła się informacja o funkcji sprzężonego logowania do konta Google i samej przeglądarki w Chrome 69, na koncern z Mountain View spadła fala krytyki. W związku z tym Amerykanie zapowiedzieli, że  kolejna wersja Chrome – 70 – da nam możliwość wyboru między takim sposobem zarządzania naszymi danymi, a nieobligatoryjnym, dobrowolnym logowaniem. To oczekiwany gest w kierunku użytkowników, którzy są przeciwnikami logowania się do przeglądarki Chrome. Cieszy fakt, że Google podjęło w tej kwestii – po naciskach ze strony użytkowników – rozsądną decyzję.

Źródło: Engadget