windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Microsoft Microsoft Office Windows 10 Windows 10 Lean Windows 10 S

Microsoft Office 2019 już jest! Czy to pakiet biurowy na miarę XXI wieku?

Microsoft, jak co roku, i tej jesieni uraczył nas nową wersją swojego pakietu biurowego. Wielu z nas nie wyobraża sobie codziennej pracy bez oprogramowania Microsoft Office.  Czy słusznie? W końcu na rynku pojawiło się już wiele ciekawych, darmowych alternatyw. Oprogramowanie z Redmond mimo to jednak cieszy się niesłabnącą popularnością.

Microsoft Office 2019 nie będzie rewolucyjny. Będzie do bólu poprawny i raczej stanowił będzie dalszy etap na drodze ewolucji pakietu biurowego z Redmond ku perfekcji. Muszę przyznać że czekam z niecierpliwością na okazję by go sprawdzić. Ostatnio zdarzało mi się korzystać z narzędzi biurowych Google czy z Libre Office, jednak żadne z tych rozwiązań nie mogło się w mojej opinii równać z pakietem biurowym z Redmond. A uwierzcie mi, chciałem naprawdę się do nich przekonać.

W dniu wczorajszym miała miejsce oficjalna premiera Microsoft Office 2019. Nowa wersja pakietu biurowego zaoferuje wszystki funkcje, które do tej pory stopniowo były wprowadzane przez Amerykanów do Office 365 ProPlus. Office 2019 zaoferuje nam dożywotnią licencje, jednak nie będzie mógł liczyć na tak rozbudowany proces aktualizacji, jaki ma miejsce w przypadku wersji pakietu dedykowanej subskrybentom. Dla Microsoftu więc wyraźnie priorytetem wydaje się być usługa Office 365.

Wśród nowości, które trafią do pakietu Office 2019 warto wymienić kinowe przejścia Morph i Zoom które zostaną udostępnione w ramach aplikacji PowerPoint. Microsoft zaoferuje także funkcje Read Aloud, Text Spacing Focus Mode. Ich zadaniem będzie z kolei poprawienie naszego komfortu w zakresie przeglądania dokumentów. Koncern z Redmond postawi również na poprawienie bezpieczeństwa pracy z naszymi dokumentami. W dobie licznych cyberataków i rosnącego poziomu przestępczości internetowej jest to dla wielu z nas coraz ważniejsza kwestia.

W najbliższych dniach Microsoft Office 2019 zostanie wprowadzony przez Amerykanów do sprzedaży. Nie zostały jeszcze udostępnione informacje związane z jego ceną. Wiadomo natomiast, że nie będą mogli z niego skorzystać użytkownicy „okienek” w wersjach starszych, niż Windows 10. A czy Wy skusicie się na zakup? Czy może funkcjonalności obecnie wykorzystywanej przez Was wersji Microsoft Office w zupełności Wam wystarczą?

Źródło: The Verge