windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Nokia Urzadzenia

Na fotograficznego flagowca Nokii jeszcze poczekamy?

Całkiem niedawno wspominaliśmy Wam o tym, że Nokia zarządzana przez koncern HMD Global chce przekonać do siebie jeszcze szersze grono użytkowników (choć i tak nieźle radzi sobie na rynku urządzeń mobilnych0. Prezentowaliśmy Wam też wstępne wieści odnośnie nowej, flagowej Nokii, mającej oferować rozbudowane funkcje fotograficzne. Jak się okazuje, najprawdopodobniej nie trafi ona na rynek w bieżącym roku. Prognozowany termin premiery to luty.

Nokia 9 (?) została bohaterem wielu artykułów na rozmaitych portalach technologicznych na krótko po tym, jak do sieci wyciekło jej rzekome zdjęcie prezentujące nam aż 5 obiektywów aparatu umieszczonych na „pleckach” tego smartfona. Co prawda nie poznaliśmy jeszcze ich parametrów, jednak możemy się spodziewać, iż tak zaprojektowany smartfon może być sygnowany logo PureView. Mówi się także, że może on zostać wyposażony w takie podzespoły, jak procesor Snapdragon 855, przynajmniej 6 GB of RAM i 64 GB wbudowanej pamięci. Do tych informacji jednak musimy podchodzić ze sporym dystansem.

Pozostaje zasadnicze pytanie – czy rynek naprawdę potrzebuje urządzenia wyposażonego w aż pięć obiektywów aparatu? Koncerny Google i Sony pokazały ostatnio, że szaleńczy, fotograficzny wyścig wśród producentów smartfonów nie ogarnął jeszcze wsztystkich. A czy Wy będziecie skłonni zakupić Nokię 9?

Źródło: MSPU