windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Apple iOS Urzadzenia

iOS 12 udostępniony oficjalnie urządzeniom od Apple

Wrzesień bieżącego roku to nie tylko miesiąc w którym wszyscy z niecierpliwością czekali na premierę nowych urządzeń od Apple. To również czas debiutu iOS 12, który wczoraj zaczął trafiać na pokład wszystkich wspieranych sprzętów spod znaku nadgryzionego jabłka. Zerknijmy więc na to, jakie są sztandarowe, nowe funkcje kolejnej odsłony systemu od Apple i kto może spodziewać się aktualizacji.

System iOS 12 to raczej ewolucja, niż rewolucja. Najważniejszym z „ficzerów” oprogramowania, wymienianych przez twórców jest fakt, że po instalacji aktualizacji nawet starsze iPhone’y powinny nieco przyśpieszyć. Poprawę powinni odczuć szczególnie właściciele leciwych urządzeń takich, jak iPhone 5S czy iPhone 6. Według zapowiedzi pracowników koncernu z Cupertino, powinniśmy oczekiwać szybszego uruchamiania aparatu fotograficznego, lepszej reakcji klawiatury ekranowej na interakcję przeprowadzaną z polem wprowadzania tekstu czy po prostu na sprawniejsze uruchamianie aplikacji. Ponadto Apple chwali się, że programiści udoskonalili bardzo ważną dla wielu z nas aplikację zdjęcia. Nie zabrakło zapowiadanej funkcji Czas przed ekranem, która ma pomóc nam kontrolować to, ile czasu spędzamy z naszymi urządzeniami mobilnymi.

Miłym zaskoczeniem jest fakt, iż aktualiację do iOS 12 otrzymają wszystkie urządzenia kompatybilne z poprzednią odsłoną systemu. W przypadku smartfonów będą to więc iPhone 5S i nowsze, natomiast w przypadku tabletów – iPad mini 2 i nowsze. Apple postarało się także o to, by aktualizacją został objęty iPod Touch 6.

Sam nie korzystam obecnie z systemu iOS. Jestem więc ciekaw jakie są Wasze pierwsze wrażenia po kontakcie z iOS 12. Koniecznie podzielcie się nimi z nami w komentarzach!

Źródło: Apple