windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Microsoft Surface Windows 10

Nową wersję Surface Laptopa poznamy w pażdzierniku?

Całkiem niedawno wspominaliśmy Wam o tym, że Microsoft zamierza zorganizować w październiku konferencję, w trakcie której poznamy nowe urządzenia z rodziny Surface. Być może wśród premier przedstawiony nam zostanie Surface Laptop drugiej generacji, Pierwsze pogłoski wskazują na to, że będzie on dostępny w bardzo eleganckim, czarnym kolorze.

Owa czarna wersja Surface Laptopa drugiej generacji ma zastąpić w ofercie Microsoftu wersję kolorystyczną o nazwie Grapite Gold. Poza tym do sprzedaży urządzenie trafi w wersjach Cobalt Blue, Burgundy i Platinum. Nowa odsłona notebooka z Redmond nie uraczy nas stylistyczną rewolucją. Microsoft chce natomiast postawić na mocniejsze procesory Intela ósmej generacji oraz na szybką pamięć. Warto natomiast zaznaczyć, że na pokładzie nowości może zabraknąć portów USB-C.

Październikowa konferencja Microsoftu może przynieść nam również premiery odświeżonych urządzeń Surface Pro oraz Surface Studio. Nie powinniśmy natomiast spodziewać się prezentacji kolejnej generacji Surface Booka, którego obecną wersję Microsoft uważa za dość aktualną. Raczej między bajki można także włożyć ewentualną premierę smartfona pracującego pod kontrolą Windowsa. Odnoszę wrażenie, że ten ostatni projekt jest już przegrany ze względu na brak rynkowego zapotrzebowania na tego typu urządzenie.

Źródło: MSPU