windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Apple iOS Urzadzenia

Konferencja Apple za nami. Czym zachwycił koncern z Cupertino?

Doroczna konferencja Apple już za nami. Koncern z Cupertino jak zawsze zaprezentował naprawdę ciekawe nowości, które przez najbliższy rok będą wyznaczały trendy w świecie urządzeń mobilnych. Warto więc teraz, już oficjalnie, przyjrzeć się im nieco bliżej. Gotowi? No to czas na odrobinę Apple’owej magii!

Nowe iPhone’y. Czy są rewolucyjne?

Jesienna konferencja Apple nie miałaby racji bytu bez premiery nowych urządzeń iPhone. W tym roku zadebiutują aż trzy. Dwa spośród nich – Xs i Xs Max to flagowce z najwyższej półki. Dla klientów z mniej zasobnym portfelem został natomiast przygotowany model Xr.

Słuchawki XS i XS Max to najwyższa liga. Apple postawiło tu na eleganckie obudowy wykorzystujące szkło i stal nierdzewną. Koncern zapewnia również, że w procesie konstrukcji nowych flagowców wykorzystano najwytrzymalsze ekrany, jakie do tej pory pojawiły się na rynku. Matryce oferują przekątne odpowiednio 5,8 ” (2436×1125) i 6,5″ (2688×1242) wykonane w technologii OLED Super Retina. Centralną rolę w przypadku obydwu nowości będą pełniły potężne procesory A12 Bionic. Wspierane będą przez 4 GB pamięci RAM. Na dane użytkownika natomiast zostanie wygospodarowane (w zależności od wersji urządzenia – 64, 256 bądź 512 GB wbudowanej, nierozszerzalnej pamięci. Nowości od Apple wyposażone zostaną w podwójne, tylne aparaty (obydwa o rozdzielczości 12 MP), z których jeden pełni także funkcję teleobiektywu. Frontową kamerkę natomiast charakteryzuje rozdzielczość 7 MP. Nie zabrakło również w przypadku nowych iPhone’ów takich funkcji, jak 4G LTE Advanced czy Face ID. iPhone Xs w obydwu wersjach będzie dostępny w trzech kolorach – złotym, srebrnym i Space Gray.

 

Nieco tańszy – iPhone XR – odstaje nieco specyfikacją od droższych „braci”. Producent postawił tu na ekran Liquid Retina HD o przekątnej 6,1″. Pracuje on w rozdzielczości 792 x 828 pikseli. Sercem urządzenia jest procesor A12 Bionic wspierany przez 3 GB pamięci RAM. W sprzedaży dostępnie będą wersje urządzenia oferujące 64, 128 lub 256 GB nierozszerzalnej przestrzeni na dane użytkownika. Na tylnum, szklanym panelu urządzenia (ramka wykonana z aluminium lotniczego) wygospodarowano miejsce na pojedynczy obiektyw aparatu o rozdzielczości 12 MP. Do selfie i rozmów wideo posłuży natomiast frontowa kamerka o rozdzielczości 7 MP. nie zabrakło funkcji takich, jak 4G LTE Advanced czy Face ID. Nowość dostępna będzie w kolorach białym, czarnym, niebieskim, żółtmy, koralowym i Product(RED).

Ceny nowych iPhone startują od kwot przedstawionych na zrzutach ekranu. Oczywiście ich najmocniejsze (wyposażone w największą, wbudowaną pamięć) wersje będą dużo droższe.

Inteligentne zegarki nadal w modzie!

Ostatnia z nowości to Apple Watch Series 4. Wyposażony został w mocniejsze podzespoły, większy wyświetlacz i potężniejszy akumulatorek. Sprzedawany będzie w dwóch wersjach – o rozmiarach koperty 40 mm i 44 mm. Wyposażono go w szereg przydatnych czujników (np. UV czy elektrokardiogram). Apple chce bowiem w większym stopniu postawić na monitorowanie naszego stanu zdrowia. Ceny urządzenia to równowartość odpowienio 399 i 499 USD.

Jak widać, Apple przedstawiło nam wczoraj ciekawe nowości. Czy znaleźliście wśród nich taką, na której zakup pozwolicie sobie w najbliższym czasie? Nowości z Cupertino w ręce użytkowników zaczną trafiać już w październku. Czy Apple pobije kolejne rekordy pod względem wyników sprzedaży? O tym przekonamy się już wkrótce.

Źródło i zrzuty ekranu: Apple