windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Google

Smartfony Google Pixel trzeciej generacji poznamy 9 października!

Smartfony z rodziny Pixel to takie odpowiedniki iPhone’ów, tyle że z Androidem na pokładzie. Google chce za ich pośrednictwem wyznaczać nowe trendy na rynku. Kolejna generacja tych urządzeń zadebiutuje już w przyszłym miesiącu – 9 października, w Nowym Jorku. I tą domniemaną datę potwiedzio właśnie samo Google. Co ciekawe, dzięki licznym przeciekom, mamy już pewien zarys tego, jak będą wyglądały nowości z Mountain View.

Obydwa Pixele mają pracować w oparciu o procesory Snapdragon 845 wspierane przez 4 GB RAM i układy graficzne Adreno 630. Wyposażone zostaną również w ekrany OLED o przekątnych odpowiednio 5,4″ i 6,7″. Słuchawki Pixel 3 i Pixel 3 XL nie będą stylistyczną rewolucją, a raczej ewolucją wzornictwa, z którym mieliśmy do czynienia w przypadku ich poprzedników. Wiadomo już, że obydwa urządzenia zostaną wyposażone w szklane plecki i dzięki temu zaoferują wsparcie dla bezprzewodowego ładowania. Ponadto każde z nich otrzyma położony z tyłu obudowy czytnik linii papilarnych.  Co ciekawe, Google rzekomo nie planuje by Pixele miały oferować podwójne obiektywy głównego aparatu. Przecieki jednak wskazują na obecność dwóch kamerek umieszczonych na frontowym panelu urządzenia. W przypadku większego z Pixeli Google najprawdopodobniej zdecyduje się na obecność niesławnego notcha. Na szczęście Pixel 3 zaoferuje klasyczny układ przedniego panelu.

Miejmy nadzieję, że nowości od Google zdobędą serca fanów Androida. Ich premiera raczej nie odbije się takim echem, jak rynkowy debiut nowości od Samsunga czy Apple, jednak będą na pewno ciekawą propozycją dla każdej osoby poszukującej solidnego flagowca.

Źródło: The Verge