windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Samsung Urzadzenia

Koniec z poprawkami bezpieczeństwa dla Samsungów Galaxy S6 Edge+ i Galaxy Note 5!

Samsung w tym roku zaprezentował kolejną generację swoich flagowych urządzeń. Modele z linii Galaxy S9 i Galaxy Note 9 zdążyły już zdobyć serca użytkowników. Co jednak ze starszymi flagowcami z Korei? Nie mamy dobrych wieści dla właścicieli słuchawek Galaxy S6 Edge+ i Galaxy Note 5.

Urządzenia te nie otrzymają już comiesięcznych poprawek bezpieczeństwa ze strony koncernu Samsung. Oznacza to, że korzystanie z nich będzie wiązało się z większym ryzykiem w kwestii możliwości przejęcia naszych osobistych danych przez cyberprzestępców. Nie będą już bowiem w przypadku tych urządzeń udostępniane żadne poprawki związane z lukami bezpieczeństwa wykrytymi w systemie Android. Trudno się jednak dziwić działaniom koncernu z Korei. Galaxy S6 Edge+ i Galaxy Note 5 to już bowiem dość wiekowe smartfony, które i tak były stosunkowo długo wspierane przez producenta.

Jeśli nadal korzystacie ze wspomnianych słuchawek, to powinniście zwracać teraz większą uwagę na bezpieczeństwo Waszych danych. W dobie rosnącego wskaźnika cyberprzestępczości jest to bardzo ważna kwestia. A jak Wy zabezpieczacie Wasze urządzenia przed atakami z zewnątrz?

Źródło: Neowin