windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android iOS Narzędzia Programy Windows 10

Firefox będzie bezpieczniejszy. Mozilla zwiększy ochronę przed śledzeniem nas w sieci

Firefox to obecnie jedna z najpopularniejszych przeglądarek, bardzo chętnie wybierana zarówno w przypadku sprzętu pracującego pod kontrolą Windowsa, jak i na naszych urządzeniach mobilnych. Jej twórcy bardzo dbają o insensywny rozwój swojego produktu i w najbliższym czasie zamierzają zwiększyć poziom bezpieczeństwa oferowany przez tą przeglądarkę.

Nie da się ukryć, że często w trakcie przeglądania zasobów Internetu jesteśmy śledzeni – niekoniecznie po to, by ktoś mógł wykraść nasze dane, ale również w celach związanych z np. personalizacją wyświetlanych treści reklamowych. Mozilla chce w jednej z nadchodzących aktualizacji Firefoxa zwiększyć poziom ochrony przed szpiegowaniem nas w sieci. Obecnie nowe rozwiązania testowane są w przypadku wersji testowej (Nightly) Firefoxa. Ich zadaniem będzie blokowanie plików śledzących gdy tylko się pojawią, lub gdy zaczną spowalniać pracę przeglądarki. Ponadto Firefox ma również chronić nas przed plikami śledzącymi nasz skaner linii papilarnych.

Można się spodziewać, że nowe funkcje zadebiutują w przypadku Firefoxa w wersji 63, którego debiut planowany jest na 23 października. Cieszy fakt, że Mozilla dba o nasze bezpieczeństwo. Oby kontynuowała rozwój swojej przeglądarki w tym kierunku także w najbliższej przyszłości.

Źródło: MSPU