windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Ciekawostki Nokia Urzadzenia

Nokia zastrzegła znak towarowy dla swoich ekranów. Znów nawiązanie do tradycji?

Jeszcze do niedawna Nokia kojarzyła się nam głównie z mobilnym Windowsem. Dziś fińska marka, zarządzana przez HMD Global rozpycha się łokciami na ryku urządzeń z Androidem na pokładzie. I trzeba przyznać, że wychodzi jej to całkiem przyzwoicie. W dodatku HMD zapowiada powroty dawnych, uznanych rozwiązań, które znaliśmy choćby ze smartfonów Lumia.

Zapewne działania takie mają podłoże marketingowe i dzięki nim HMD Global chce nas namówić na zakup nowych Nokii pracujących pod kontrolą Androida. Jak można sobie przypomnieć, już wcześniej cenione słuchawki z rodziny Lumia, w tym model 920, oferowały użytkownikom wyświetlacze znane pod nazwą PureMotion HD+. Kilka dni temu natomiast, Nokia zastrzegła jako znak towarowy frazę PureDisplay. Zapewne więc koncert HMD chce w ten sposób oznaczać technologię powiązana z ekranami swoich nowych urządzeń. Warto też wspomnieć, że kilka dni temu Nokia odzyskała od Microsoftu prawa do znaku towarowego PureView wykorzystywanego do niedawna w przypadku aparatów smartfonów Lumia. Czy HMD postawi na owe technologie w przypadku nadchodzącej Nokii 9, która zadebiutuje prawdopodobnie jeszcze w tym roku?

Czas pokaże. Smartfony od HMD, wydawane pod szyldem Nokii to z pewnością sprzęt wart uwagi. Czy z czasem nawiąże konkurencję z Samsungiem i Huawei? O tym przekonamy się dopiero za jakiś czas.

Źródło: Neowin