windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Microsoft Sklep Microsoft

Kolejne udoskonalenia Sklepu Microsoft już w drodze!

Microsoft niestrudzenie pracuje nad rozwojem systemu Windows 10. Jego integralną częścią od momentu premiery jest Sklep Microsoft, którego poziom funkcjonalności bywa często obiektem krytyki ze strony użytkowników. Najwyraźniej jednak koncern z Redmond bierze sobie ową krytykę do serca, gdyż pracuje właśnie nad licznymi usprawnieniami swojego sklepu z aplikacjami (i nie tylko!).

O planowanych nowościach dotyczących Sklepu Microsoft pisaliśmy Wam już jakiś czas temu. Dziś natomiast dotarły do nas kolejne wieści w tej kwestii.  Wśród nadchodzących, nowych funkcji Sklepu na pewno warto wspomnieć o pasku menu adaptacyjnego. W tej chwili menu Sklepu Microsoft jest statyczne. Wyświetla więc jednolite wartości w trakcie przeglądania zawartości Sklepu. Zbliżająca się aktualizacja podda ten aspekt modyfikacji. Menu będzie więc wyświetlało odnośniki adekwatne do przeglądanych kategorii. Drugą z ciekawych nowości będzie możliwość zarządzania naszymi subskrypcjami z poziomu Sklepu Windows 10. Dla przykładu będziemy mogli w prosty sposób przedłużać usługi Office 365, Xbox Game Pass itp. bez konieczności dokonywania wizyty na stronie Microsoftu.

Plany koncernu z Redmond związane z rozwojem Sklepu Microsoft są bardzo konkretne. Jeśli będą konsekwentnie wprowadzane w życie, to znacznie zyska on na funkcjonalności. A jakie są Wasze oczekiwania wobec sklepu z aplikacjami dedykowanego „dziesiątce”?

Źródło: Neowin