windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Ciekawostki Microsoft Urzadzenia

Prawa do marki PureView wracają do Nokii

Pamiętacie jeszcze świetne, fotograficzne Nokie spod znaku PureView? Oferowały one jak na swoje czasy fantastyczne funkcje fotograficzne i wysoką jakość wykonywanych zdjęć. Historia najprawdopodobniej w niedalekiej przyszłości zatoczy koło. Nokia bowiem (a właściwie HMD Global) odzyskała prawa do tej marki.

Kilka lat temu nabył je Microsoft wraz z przejęciem od Nokii praw do produkcji smartfonów Lumia. Jak jednak doskonale pamiętamy, Windows 10 Mobile okazał się kompletnym niewypałem i Microsoft bardzo szybko wycofał ze sprzedaży ostatnią serię smartfonów pracujących pod ich kontrolą (mowa o Lumiach z serii x5x). Nokia natomiast od jakiegoś czasu na nowo zakorzenia się w świecie smartfonów tworząc urządzenia pracujące pod kontrolą Androida. I wychodzi jej to całkiem nieźle!

Być może koncern HMD Global chce wykorzystać markę PureView w kolejnych kampaniach marketingowych związanych ze swoimi smartfonami? Nie da się ukryć, że nowe Nokie wyposażone w przyzwoite aparaty fotograficzne i opatrzone logo PureView mogłyby zwrócić uwagę miłośników mobilnej fotografii.

Źródło: Neowin