windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Microsoft Surface Urzadzenia Windows 10 Windows 10 S

Surface Go to porażka? Tablet sprzedaje się poniżej oczekiwań

Microsoft wypuszczając na rynek relatywnie niedrogi tablet Surface Go chciał zawojować sektor edukacji i nawiązać w jego przypadku równorzędną rywalizację z coraz popularniejszymi Chromebookami. Coś jednak poszło nie tak. Najnowsze doniesienia wskazują na to, że Surface Go najzwyczajniej w świecie sprzedaje się słabo.

Nie są to oczywiście dobre wieści dla koncernu z Redmond. Microsoft zainwestował bowiem ogromne zasoby w rozwój i promocję wspomnianego urządzenia. Od momentu rynkowego debiutu tego niewielkiego tabletu minął już grubo ponad miesiąc. Myślę że nie będziemy ponownie rozwodzić się nad jego specyfikacją, gdyż możecie zapoznać się z nią w jednym z naszych wcześniejszych wpisów:

Warto przejść do raportu AdDuplex związanego z wynikami sprzedaży urządzeń z rodziny Surface. Nie prezentuje on zbyt optymistycznych danych w odniesieniu do najnowszego „dziecka” Microsoftu będącego jednocześnie najtańszym tabletem wchodzącym w skład rodziny Surface.

Oczywiście możemy odnieść się do powyższego wykresu z pewną wyrozumiałością, gdyż Surface Go jest rynkowo dość „młodym” produktem. Zważając jednak na wynik Surface Pro 4 i 3 możemy spodziewać się, że pod względem popularności tych urządzeń tani tablet z Redmond już raczej nie dogoni. No chyba, że wydarzy się jakiś cud.

Być może zniechęcony wynikiem Surface Go Microsoft odpuści sobie w przyszłości segment niedrogich urządeń. Jak myślicie, czy byłoby to rozsądne posunięcie?

Źródło: GizChina