windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Gry Microsoft Programy Sklep Microsoft Windows Phone

Windows Phone powoli żegna się ze sklepem z aplikacjami

Windows Phone był bez wątpienia świetnym systemem – w mojej opinii dużo lepszym, niż jego niesławny następca. Microsoft jednak zakończył już wspieranie tego oprogramowania i nasze stare, dobre Lumie zaczęły przez to tracić na funkcjonalności. Dziś mamy dla Was kolejną niezbyt miłą wiadomość – niedługo sklep z aplikacjami stanie się w ich przypadku bezużyteczny.

Microsoft zamierza bowiem wyłączyć dostęp do Sklepu wszystkim smartfonom pracującym pod kontrolą systemu Windows Phone w wersji 8.1 i starszych. Proces przebiegać ma w dwóch fazach. Piewsza wystartuje 31.10.2018. Od tego dnia bowiem do Sklepu Microsoft nie będą trafiały już żadne nowe aplikacje wspierające starsze wersje mobilnych okienek. Za niecały rok natomiast – od dnia 1.07.2019, Microsoft zamierza wyłączyć możliwość aktualizacji aplikacji w Sklepie Microsoft dla urządzeń pracujących pod kontrolą Windows Phone. Stanie się on więc dla nas w zasadzie bezużyteczny.

Wsparcie dla Windows Phone zakończone zostało już dość dawno. Nic dziwnego w tym, że Microsoft podejmuje takie drastyczne decyzje. Mało kto korzysta już na co dzień ze smartfonów Lumia i koncern z Redmond chce się skupić na rozwijaniu swoich usług dedykowanych Androidowi oraz iOS.

Źródło: MSPU