windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Narzędzia Programy Windows 10

Windows Defender wkrótce skuteczniejszy? Microsoft ma rady dla dostawców oprogramowania

Microsoft od dłuższego czasu kojarzy nam się nie tylko z Windowsem, ale również i z wieloma popularnymi wśród użytkowników usługami. Jedną z nich jest program antywirusowy Windows Defender, który dostarczany jest wraz z systemem Windows 10. Nie jest on tak popularny, jak konkurencyjne rozwiązania, ale dobrze sprawdza się w codziennym użytkowaniu. Teraz ma szanse na to, by być jeszcze skuteczniejszym.

Programiści pracujący nad Defenderem zamierzają ściślej współpracować z dostawcami oprogramowania. Antywirusowi z Redmond bowiem zdarza się czasem klasyfikować nieszkodliwe pliki jako potencjalne zagrożenie. A Microsoft chce ukrócić ten proceder i uczynić swój program skuteczniejszym. Jedną z metod jest tutaj namawianie dostawców oprogramowania na poblikowanie swoich produktów w Sklepie Microsoft. Argumentem ma być tutaj proces weryfikacji przeprowadzany przez koncern z Redmond w odniesieniu do każdej publikowanej „apki”. Inną metodą wg Microsoftu może być podpisywanie plików aplikacji za pośrednictwem odpowiednich certyfikatów.

Kolejną rzeczą, na którą zwrócił uwagę Microsoft jest fakt, iż dostawcy powinni być ostrożni w kwestii udostępniania oprogramowania dostarczanego wraz z instalatorami, które oferują również inne programy innych firm. Jeśli dołączony program okaże się złośliwy, nieszkodliwy plik również uzyska złą reputację ze względu na powiązanie. Jeśli fałszywy alarm zostanie wszczęty przez program Windows Defender po zastosowaniu się do wyżej wymienionych metod, dostawcy są proszeni o zgłoszenie problemu na stronie programu Windows Defender Security Intelligence.

Źródło: Neowin