windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Microsoft Narzędzia Programy Windows 10

[AKTUALIZACJA] Aplikacja Your Phone dostępna dla wszystkich użytkowników Windows 10

Uwaga – aktualizacja u dołu wpisu!

 

Jeszcze kilka dni temu wspominałem Wam, że aplikacja Your Phone, która ma zrewolucjonizować sposób, w jaki łączymy nasze smartfony z komputerem, udostępniona została testerom w ramach programu Windows Insider. Dziś mam dla Was dobre wieści. Nową aplikację z Redmond zainstalować już może każdy z nas!

Aplikacja Your Phone trafiła w pierwszej kolejności do Insiderów należących do kręgu Fast Ring. Dziś, jak podaje serwis Neowin, każdy z nas może sprawdzić na własną rękę jak odmienia ona współpracę między naszymi urządzeniami. Można ją testować w momencie uzyskania połączenia smartfon-komputer w trybie USB lub Bluetooth. Trzeba w tym celu zalogować się do swojego konta Microsoft. Na razie apka umożliwi nam zarządzanie zdjęciami przechowywanymi na pokładzie naszego urządzenia. Docelowo jednak jej możliwości mają być rozszerzone. Na tą chwilę Your Phone jest kompatybilne ze smartfonami pracującymi pod kontrolą Androida. Planowane jest jednak również wsparcie dla iOS.

Niestety osobiście nie udało mi się jeszcze uruchomić aplikacji Your Phone na pokładzie mojego komputera ze względu na poniższy komunikat:

Nasze źródło, czyli wspomniany serwis Neowin utrzymuje, że Windows 10 Redstone 5 nie jest konieczny do uruchomienia i prawidłowego funkcjonowania aplikacji Your Phone. W moim przypadku niestety jest inaczej. Być może jednak mój komputer nie pobrał jeszcze odpowiedniej aktualizacji związanej z wczorajszym Patch Tuesday.

A czy Wam udało się już skorzystać z powyższej aplikacji poza programem Insider?

Źródło: Neowin

AKTUALIZACJA:

Najnowsze wieści wskazują na to, że Microsoft zadecydował o wycofaniu oficjalnego dostępu dla aplikacji Your Phone. Jako powód podano argument, iż aplikacja nie została dostatecznie dopracowana by mogli z niej korzystać wszyscy użytkownicy systemu Windows 10. Your Phone z pewnością zostanie ponownie udostępnione gdy Microsoft pozbawi aplikację najbardziej uporczywych błędów.