windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android iOS Microsoft Windows 10

Skype Preview wkrótce z funkcją wysyłania wiadomości SMS

Microsoft, mimo słabnacej pozycji Skype na rynku komunikatorów, intensywnie rozwija jedną ze swoich najważniejszych usług zarówno w wersji dedykowanej Androidowi, jak i iOS. W najbliższym czasie wersja testowa Skype (znana pod nazwą Preview) zostanie wzbogacona o ważną funkcję, która pojawiała się już w przypadku konkurencyjnych rozwiązań. Mowa oczywiście o możliwości wysyłania wiadomości SMS.

Microsoft w tej kwestii nieco „zaspał” i teraz zamierza dogonić pozostałych graczy oferujących swoje produkty na rynku komunikatorów. Koncern z Redmond już kiedyś starał się wprowadzić podobną funkcję w przypadku smartfonów pracujących pod kontrolą systemu Windows 10. Doskonale jednak wiemy, jak zakończyła się tamta historia.

W przypadku iOS oraz Androida nowość ma nosić nazwę SMS Connect. Odpowiednia opcja powinna być już dostępna w ustawieniach Skype Preview (wersja 8.29.76), jednak póki co nie można jeszcze jej testować. Wiadomo natomiast, że w niedalekiej przyszłości trafi także do wersji Skype dedykowanej systemowi Windows 10.

Gdy funkcja zostanie uruchomiona, wiadomości SMS będzie można wysyłać na poczet naszych środków zgromadzonych na koncie Skype, lub za pośrednictwem aplikacji Your Phone. Oczywiście w pierwszej kolejności SMS Connect sprawdzą testerzy, a dopiero w następnej kolejności nowość ta trafi do oficjalnej wersji komunikatora Skype.

Jestem ciekaw jak SMS Connect sprawdzi się w praktyce. A czy Wy zamierzacie przetestować tą nowość?

Źródło: Neowin