windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android iOS Microsoft Narzędzia Programy

Microsoft udostępnił Your Phone pierwszym Insiderom

Kilka dni temu Microsoft poinformował o zamiarze udostępnienia w ramach programu Windows Insider wstępnej wersji aplikacji Your Phone, która w swoich założeniach ma przenieść współpracę na linii komputer-smartfon na zupełnie nowy poziom. Czy faktycznie ten prosty programik będzie tak rewolucyjnym narzędziem?

Do tej pory nie zawsze po podłączeniu naszego telefonu (niezależnie od marki i modelu) do komputera, współpraca z nim przebiegała bezproblemowo. Często przeglądanie zasobów zachowanych na naszych kartach pamięci było bardzo frustrujące i czasochłonne. Microsoft chce ów proces uprościć. W najbliższej przyszłości obsługa naszego smartfona z poziomu Windowsa 10 ma być tak prosta, jak przeglądanie folderów.

Wstępna, testowa wersja aplikacji Your Phone trafiła w pierwszej kolejności do Insiderów należących do kręgu Fast Ring. Można ją testować w momencie uzyskania połączenia smartfon-komputer w trybie USB lub Bluetooth. Na razie apka umożliwi nam zarządzanie zdjęciami przechowywanymi na pokładzie naszego urządzenia. Docelowo jednak jej możliwości mają być rozszerzone. Na tą chwilę Your Phone jest kompatybilne ze smartfonami pracującymi pod kontrolą Androida. Planowane jest jednak również wsparcie dla iOS.

Nie miałem jeszcze okazji przetestować aplikacji Your Phone, ale szczerze mówiąc nie mogę się doczekać by ją sprawdzic. A czy Wy mieliście z nią do czynienia? Podzielcie się z nami swoimi opiniami!

Źródło: MSPU