windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Google Narzędzia Programy Windows 10

Google udoskonaliło powiadomienia w Windows 10 dla Chrome!

Przeglądarka Google Chrome to jedno z najpopularniejszych narzędzi dedykowanych przeglądaniu stron internetowych. Póki co nie doczekaliśmy się jeszcze wersji przeglądarki dedykowanej stricte systemowi Windows 10. Koncern z Mountain View stale jednak udoskonala swój produkt by służył użytkownikom „dziesiątki” jak najlepiej. Poczyniono właśnie krok milowy w kwestii powiadomień wyświetlanych przez przeglądarkę.

Najnowsza aktualizacja Chrome przynosi funkcję powiadomień w przeglądarce. Do tej pory powiadomienia w Chrome wyświetlane były w przypadku systemu Windows 10 jako dodatkowe okienko, pojawiające się w prawym dolnym rogu ekranu. Natomiast wersja 68.0.3440.106 (z której sam korzystam na co dzień) przyniosła funkcję wyświetlania powiadomień przeglądarki w Centrum Akcji systemu Windows 10. To bardzo praktyczne i wygodne rozwiązanie.

Nie doczekaliśmy się jeszcze natywnych aplikacji Google dedykowanych systemowi Windows 10. I trudno spodziewać się, by przełom w tej kwestii nastąpił w najbliższym czasie. Cieszy jednak fakt, iż koncern z Mountain View choć w niewielkim stopniu idzie na współpracę z Microsoftem i dba o to, by dla użytkowników „dziesiatki” korzystanie z Chrome było jak najbardziej wygodne.

Źródło: The Verge