windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Programy

Skype dla pulpitu (Classic) pozostanie z nami na dłużej

Skype to ciągle jeden z najważniejszych komunikatorów oferujących użytkownikom dostęp do rozmów wideo. Jego pozycja jednak nie jest już tak niezachwiana, jak kiedyś, gdyż doczekał się silnej konkurencji. Aplikacja dostępna jest w tej chwili dla Androida oraz iOS. Możemy ją również pobrać ze Sklepu Microsoft. Co jednak gdy korzystamy z chociażby Windowsa 7?

Jeszcze jakiś czas temu koncern z Redmond chciał zrezygnować całkowicie z wspierania desktopowej wersji Skype (znanej też pod nazwą Skype Classic). Aplikacja miała zostać wyłączona po wakacjach. W Redmond ktoś jednak zweryfikował te plany i postanowiono o tym, że wsparcie dla klasycznej i w zasadzie przez wielu z nas uważanej za najlepszą wersji komunikatora będzie kontynuowane. To świetna wiadomość. Wielu z nas bowiem nie może przekonać się do nowej odsłony aplikacji dostępnej w Sklepie Microsoft. Być może koncern z Redmond poszedł po rozum do głowy w obliczu słabnącej pozycji rynkowej swojej usługi?

Based on customer feedback, we are extending support for Skype 7 (Skype classic) for some time. Our customers can continue to use Skype classic until then.

Thanks for all your comments – we are listening. We are working to bring all the features you’ve asked for into Skype 8.

Watch this space.

 

Niestety nie wiadomo o jakim okresie przedłużonego wsparcia dla Skype Classic mowa. Z pewnością w najbliższym czasie Microsoft na wszystkie sposoby będzie próbował nas przekonać do tego, byśmy zaczęli korzystać z nowszej wersji aplikacji. Na razie jednak nie musimy się z tym spieszyć.

Źródło: Windows Central