windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Microsoft Surface Urzadzenia Windows 10 Windows 10 S

Surface Go będzie trudny w ewentualnej naprawie

Surface Go to jedna z ciekawszych nowości od Microsoftu. Ten relatynie niedrogi tablet ma szanse na to, by zdobyć serca użytkowników o nieco mniej zasobnych portfelach. Jak się jednak okazuje, sprżęt ów może być trudny w ewentualnej naprawie. Skąd takie informacje?

Serwis Neowin podaje, że przeprowadzono test za pośrednictwem zestawu iOpener, w skład któego wchodzą m.in. specjalna mata podgrzewająca oraz przyssawki. Jego celem miało być oddzielenie ekranu od korpusu urządzenia. Podczas gdy długi przewód wyświetlacza pozwolił na bezproblemowe jego usunięcie, obecność ekranowania elektromagnetycznego chroniącego złącze wyświetlacza ZIF stanowiła już duże wyzwanie dla testera.

Warto również wspomnieć, że trudnym może okazać się demontaż baterii Surface Go, która zamocowana została w urządzeniu poprzez wykorzystanie dwóch masywnych porcji kleju. Zabieg ten może przełożyć się na całkiem spore problemy z serwisowaniem ogniwa wykorzystanego w tym przypadku przez Microsoft. Problemy pojawiły się również w momencie podjęcia próby demontażu płyty głównej tabletu. Serwisant może mieć kłopot z demontażem taśm oraz zręcznie „poukrywanych” przez konstruktorów Surface Go śrub. Co najciekawsze, system chłodzenia nowego tabletu z Redmond nie został oparty na rurkach rozpraszających ciepło generowane przez podzespoły zamknięte w smukłej obudowie. W ich miejsce użyta została miedziana osłona wraz z pastą termoprzewodzącą mające zapobiegać przegrzewaniu się tabletu.

W dziesięciostopniowej skali łatwości procesu serwisowania, Surface Go otrzymał bardzo surową, najniższą z możliwych ocenę. Oczywiście Microsoft z pewnością jest przygotowany na ewentualne problemy techniczne z tabletami Surface Go. Warto jednak zaznaczyć, że mniejsze, prywatne serwisy, któych pracownicy nie będą odpowiednio przeszkoleni, mogą mieć w jego przypadku niemałe problemy z przeprowadzaniem napraw.

Źródło: Neowin