windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki Microsoft Windows 10

Windows 10 świętuje trzecie urodziny

Jak ten czas szybko mija! Całkiem niedawno wszyscy ekscytowaliśmy się premierą Windowsa 10 – także tego mobilnego. Wczoraj natomiast obchodziliśmy trzecie urodziny „dziesiątki”. Od momentu rynkowego debiutu Windowsa 10 minęło już więc całkiem sporo czasu.

W ciągu tych trzech lat Microsoft w znacznym stopniu udoskonalił swoje oprogramowanie dedykowane tabletom i komputerom. W Redmond posmakowano też goryczy porażki związanej z upadkiem koncepcji mobilnego Windowsa. Przed pracownikami Microsoftu jednak jeszcze mnóstwo ciężkiej pracy. Windows 10 co prawda powoli zyskuje na popularności. Ciągle jednak trzeba przekonać do przeprowadzenia aktualizacji wielu użytkowników nadal korzystających z niezwykle popularnego Windowsa 7, który już wkrótce przestanie być wspierany. Microsoft jednak obrał odpowiedni tor ku osiągnięciu tego celu.

Windows 10 z każdą kolejną aktualizacją jest coraz lepszy. Amerykanie skupiają się wyraźnie nie tylko na tym, by „dziesiątka” ładnie wyglądała, ale też by sprawiała użytkownikom jak najmniej problemów natury technicznej. Muszę przyznać, że sam zdecydowałem się przesiąść na Windowsa 10 stosunkowo niedawno. Od tego czasu nie zanotowałem jednak żadnych poważniejszych problemów z tym systemem i mogę z czystym sumieniem polecić go wszystkim niezdecydowanym.

Windows 10 ma przed sobą dobrą przyszłość. Pracownicy Microsoftu nie mogą jednak spocząć na laurach. Za kilka lat zadebiutuje Fuschia OS, który może stać się groźna konkurencją dla „okienek”. Windows musi więc być nadal intensywnie i w mądry sposób rozwijany.

A jakie są Wasze odczucia związane z korzystaniem z systemu Windows 10?