windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki Google

Google spowalnia YouTube na konkurencyjnych przeglądarkach?

Któż z nas nie korzysta z zasobów serwisu YouTube? Wrósł on w naszą codzienność do tego stopnia, że wielu z nas nie wyobraża sobie dnia bez przejrzenia materiałów wideo od ulubionych twórców. Jak się jednak okazuje, Google mogło stosować w odniesieniu do popularnego serwisu nieuczciwe praktyki.

Zarzuty takie postawiła koncernowi z Mountain View Mozilla. Z informacji przedstawionych przez twórców Firefoxa wynika, że Google mogło spowalniać działanie serwisu YouTube na konkurencyjnych przegladarkach, takich jak Firefox, Edge czy Opera nawet pięciokrotnie. Jeśli wspomniane zarzuty zostaną potwierdzone konkretnymi dowodami, to Google może być w niemałych opałach. Z pewnością praktyki takie mogły być podyktowane chęcią przekonania użytkowników konkurencyjnych przeglądarek do przesiadki na Chrome. Co ciekawe, serwis YouTube bazuje w tym momencie na DOM v0 API, który zaimplementowany jest wyłącznie w Chrome, a w pozostałych przeglądarkach został wycofany. Przypadek? Nie sądzę…

Ciekawe jak z zaistniałej sytuacji wybrnie Google. Miejmy nadzieję, że koncern szybko ustosunkuje się do stawianych mu zarzutów i wytłumaczy się ze swoich niecnych działań użytkownikom YouTube. O rozwoju sytuacji będziemy informować Was na bieżąco.

Źródło: Twitter