windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Microsoft Programy

Skype dla Androida z istotną aktualizacją. Będzie bezpieczniej?

Skype to ciągle jeden z najważniejszych komunikatorów oferujących użytkownikom dostęp do rozmów wideo. Jego pozycja jednak nie jest już tak niezachwiana, jak kiedyś, gdyż doczekał się silnej konkurencji. Mimo spadającej liczby aktywnych użytkowników, Microsoft nadal intensywnie rozwija aplikację szczególnie w wersjach dedykowanych konkurencyjnym platformom.

Istotnej aktualizacji doczekała się aplikacja Skype dedykowana systemowi Android. Tym razem (wersja 8.26.0.70) Microsoft zamierza postawić na poprawki związane z bezpieczeństwem. Przede wszystkim udoskonalona zostanie funkcja kompleksowego szyfrowania naszych rozmów. Dzięki takiemu posunięciu Microsoft chce nas upewnić, że treść naszych konwersacji nie trafi w niepowołane ręce. Ponadto w przypadku Skype dla Androida wprowadzone zostały poprawki w zakresie łączności z akcesoriami poprzez technologię Bluetooth. Nie mogło również zabraknąć udoskonaleń w zakresie jakości i stabilności pracy komunikatora.

Cieszy fakt, iż Microsoft przykłada sporą wagę do bezpieczeństwa naszych danych. Ostatnimi czasy bowiem jest to dla wielu z nas bardzo drażliwa kwestia – wystarczy przypomnieć chociażby aferę w którą niedawno zamieszany był Facebook. Miejmy jednak nadzieję, że koncern z Redmond będzie również w najbliższym czasie przykładał uwagę do funkcjonalności samej aplikacji, gdyż ta nadal pozostawia wiele do życzenia.

Źródło: MSPU