windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Microsoft Surface Windows 10 S

Słabością Surface Go jest… Windows 10 S?

Surface Go to najtańszy tablet z logo Microsoftu, który z założenia ma zrobić furorę w sektorze edukacji. Samo urządzenie wydaje się być produktem dopracowanym i rozsądnie wyposażonym. Nierozsądne są natomiast ceny akcesoriów mu dedykowanych. W opinii wielu osób natomiast, kolejną jego bolączką jest Windows 10 S.

Oferowany przez niego tryb tabletu nie jest jeszcze rozwiązaniem dopracowanym na tyle, by móc stanowić realną alternatywę dla interfejsów iOS czy Androida. Pod tym względem ideałem dla wielu był Windows 8/8.1, którego ekran startowy był dużo bardziej przejrzysty i intuicyjny w obsłudze. Pracowników Microsoftu czeka mnóstwo pracy nad udoskonaleniem tego aspektu. I to w trybie pilnym, gdyż użytkownicy Surface Go nie będą czekali na poprawki w nieskończoność. Jeśli koncern z Redmond chce być konkurencyjny na rynku tabletów, to musi zdać sobie sprawę z tego, że UI systemu jest kwestią podstawową. Na szczęście tryb „S” można wyłączyć… No i aplikacje – ale to już temat na odrębny wpis.

Surface Go to porządny sprzęt. Z pewnością w ciągu najbliższych miesięcy doczekamy się ciekawych promocji na urządzenia z tej rodziny. Nowość od Microsoftu ma szanse na to, żeby zdobyć serca fanów Windowsa. Jej potencjał jednak nie może zostać zmarnowany.

Źródło: Windows Central