windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Microsoft Windows 10 Windows 10 Lean Windows 10 S

Microsoft zabiera się za tworzenie pierwszych kompilacji Windows 10 Redstone 6

Wakacje już na półmetku. Dla najmłodszych oznacza to, iż wielkimi krokami zbliża się nowy rok szkolny. Dla nas natomiast, to wyraźny znak zbliżającej się, jesiennej aktualizacji systemu Windows 10. Najprawdopodobniej zadebiutuje ona w październiku (na to wskazują przecieki). Microsoft natomiast zabrał się już za wstępne prace nad wersją systemu, która udostępniona zostanie w przyszłym roku.

Windows 10 Redstone 6 zadebiutuje wiosną. Koncern z Redmond jednak już teraz rozpoczyna proces tworzenia pierwszych kompilacji tej wersji „okienek”. Informację taką podaje serwis MSPU, wskazując na Twittera BuildFeed. Build 18200 został skompilowany 16 lipca i jest obecnie sprawdzany przez pracowników Microsoftu. W najbliższym czasie, w ramach programu Windows Insider uruchomione zostaną testy alfa nowej wersji oprogramowania, a zaproszone zostanie do nich bardzo wąskie Insiderów.

Cieszy fakt, iż Microsoft tak wcześnie zaczął prace nad wiosenną aktualizacją Windowsa 10. Oby aktualizacja została maksymalnie dopracowana, by nie zdarzyło się jej sprawiać problemów użytkownikiom. Osobiście liczę na to, że Microsoft wprowadzi do Windowsa jakieś nowe, ciekawe funkcje. Czas jednak pokaże w jakim kierunku pójdą w tej kwestii pracownicy koncernu z Redmond.

Źródło: MSPU