windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki

Sony zapowiedziało potężny aparat dla smartfonów

Pamiętacie jeszcze Lumię 1020? Swego czasu oferowała użytkownikom naprawdę potężne możliwości fotograficzne. Czasy jej świetności już niestety dawno za nami. Dziś pozostali producenci, jak Samsung czy Huawei, prześcigają się w kwestii jakości aparatów montowanych na pokładzie swoich flagowców. Wszystkich w najbliższym czasie może zawstydzić koncern Sony, który zapowiedział przygotowanie aparatu dla urządzeń mobilnych o rozdzielczości aż 48 MP!

Matryca wykonywać ma zdjęcia w rozdzielczości 8000 x 6000 pikseli i nagrywać wideo w rozdzielczości 4k. Oferować ma wsparcie dla technologii Quad Bayer (cztery sąsiadujące piksele w jednolitym kolorze), co według Sony ma się przełożyć na rewelacyjną jakość wykonywanych zdjęć. Poniżej materiały udostępnione na oficjalnym blogu koncernu:

Nie wiadomo jeszcze kiedy nowe aparaty trafią na pokład smartfonów od Sony. Możemy się jednak spodziewać, że zostaną w nie wyposażone flagowe urządzenia. Wojna na aparaty rozgorzała na dobre po prezentacji nowych Samsungów z serii Galaxy S oraz flagowego Huawei P20 Pro, wyposażonego w aż trzy obiektywy. Czy koncern z Japonii podbije stawkę w tym szaleńczym wyścigu? O tym przekonamy się dopiero za kilka lub kilkanaście miesięcy. Czas więc uzbroić się w cierpliwość.

Źródło: Sony